28 C
Chicago
piątek, 12 lipca, 2024

Odprawa dla premiera Morawieckiego z BZ WBK zamrożona na specjalnym koncie? Rewelacje z książki dementuje Dworczyk oraz bank

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował w Sejmie, że nie istnieje żadna odprawa dla premiera za jego pracę w banku przed objęciem urzędu.  Według Piotra Gajdzińskiego, autora niedawno wydanej książki o Mateuszu Morawieckim, obecny szef rządu wciąż nie otrzymał odprawy z banku BZ WBK w którym był prezesem.

 

Autor sugeruje, że została ona zamrożona na specjalnym koncie i zostanie wypłacona po odejściu z rządu Mateusza Morawieckiego.

O tę sprawę pytali na posiedzeniu izby posłowie Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras i Mariusz Witczak.

Minister Michał Dworczyk zaprzeczył tym doniesieniom. Szef KPRM powiedział, że umowa, na podstawie której Mateusz Morawiecki pełnił funkcję prezesa BZ WBK, nie przewidywała sytuacji, w której po rezygnacji z funkcji przysługiwałaby jakaś odprawa.

Minister Dworczyk dodał, że poprzez stawianie takich pytań politycy PO podważają zaufanie do urzędu premiera, co szkodzi Polsce.

 

„Santander Bank Polska S.A. [następca BZ WBK – przyp. red.] oświadcza, że w związku z rezygnacją ze stanowiska Prezesa Zarządu Banku Zachodniego WBK złożoną w dniu 9 listopada 2015 roku panu Mateuszowi Morawieckiemu nie została przyznana żadna odprawa” – napisano w oświadczeniu podpisanym przez członka zarządu Dorotę Strojkowską. Dokument opublikował portal 300polityka.pl.

 

 

IAR/M.Fabisiak/jf/dw/jj + 300polityka.pl

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520