Wałęsa napisał list do zespołu The Rollings Stones i Micka Jaggera. “Obecna władza chce zniszczyć niezależność sądów w Polsce”

Wałęsa napisał list do zespołu The Rollings Stones i Micka Jaggera. “Obecna władza chce zniszczyć niezależność sądów w Polsce”

Lech Wałęsa napisał list do zespołu The Rolling Stones. Legenda rocka w niedzielę zagra koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie, dlatego były prezydent RP postanowił zwrócić uwagę brytyjskiej grupy na sytuację w Polsce. “W Polsce dzieją się obecnie złe rzeczy” – tak zaczął list Lech Wałęsa, odnosząc się do reformy sądownictwa, prowadzonej przez rząd PiS. Apel do muzyków cytują już zagraniczne media.

– Wspaniały zespół znów przyjeżdża do Polski. Fani niesamowicie oczekują waszego występu. Chcemy zwrócić waszą uwagę, przypomnieć odważnych ludzi, którzy walczyli o wolność dla całego bloku wschodniego – napisał Wałęsa. – Dzisiaj owoce ich pracy są zagrożone. Obecna władza chce zniszczyć niezależność sądów w Polsce. W zeszłym roku przejęli Trybunał Konstytucyjny. Teraz wbrew konstytucji zwalniają sędziów Sądu Najwyższego – czytamy w liście Wałęsy

 

Lech Wałęsa napisał list do zespołu The Rollings Stones

 

Laureat Pokojowej Nagrody Nobla zaapelował do Micka Jaggera i zespołu The Rolling Stones, aby wykonali gest lub powiedzieli coś w sprawie sądownictwa. – Wielu Polaków walczy o wolność, ale potrzebują waszego wsparcia. Jeśli będziecie w stanie powiedzieć lub zrobić cokolwiek w czasie koncertu, będzie to dla nich wiele znaczyć” – czytamy w liście Lecha Wałęsy do The Rolling Stones.

 

List Lecha Wałęsy do The Rollings Stones

 

Lech Wałęsa na swoim profilu na Facebooku tak tłumaczy swoją motywację: – Obecny reżim chce zniszczyć niezależność sądownictwa w Polsce. W przeddzień koncertu The Rolling Stones wystosowałem list otwarty do legendarnej grupy rockowej. Piszę w nim o trwającym kryzysie wokół Sądu Najwyższego.

 

SN (aip)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0