HomeŚwiat

Obchody Święta Niepodległości Polski na Litwie

Obchody Święta Niepodległości Polski na Litwie

W podwileńskich Rykontach, Polacy na Litwie rozpoczną dziś obchody Święta Niepodległości Polski. W programie m.in koncert poezji i pieśni patriotycznej oraz dyskusja o stosunkach polsko -litewskich. Będzie można też spróbować polskich dań.

 

Wieczorem w podwileńskich Rykontach przygotowano koncert poezji i pieśni patriotycznej zatytułowany “Nie zginęła, póki my…”, którego organizatorem jest Polskie Studio Teatralne. Z kolei Polski Klub Dyskusyjny organizuje dyskusję na temat tego, jakie znaczenie dla Polski i Litwy miały wydarzenia sprzed prawie stu lat. Wezmą w niej udział m. in. dziennikarze z Polski.

“Trzy lata temu postawiliśmy na bardziej nieformalny charakter tych obchodów” – powiedział Polskiemu Radiu Aleksander Radczenko z Polskiego Klubu Dyskusyjnego. “Będzie program muzyczny, polskie napoje. Będzie też bigos” – dodaje.

Spod Ostrej Bramy do Zułowa, gdzie urodził się marszałek Józef Piłsudski, wyjedzie młodzież z wileńskiego Hufca Maryi, która weźmie udział w sobotę w Sztafecie Niepodległości.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Kamil Zalewski, Wilno/dyd
fot.pixabay.comCOMMENTS