5.4 C
Chicago
sobota, 27 lutego, 2021

O. Rydzyk dostał prawie milion złotych wsparcia na swoje fundacje! Ogromne pieniądze z tarczy antykryzysowej

Popularne

Pandemia koronawirusa zahamowała rozwój wielu przedsiębiorstw, którym grozi bankructwo. Tymczasem ojciec Rydzyk i związane z nim fundacje mogą liczyć na przypływ dużej gotówki. Tarcza antykryzysowa, a więc rządowa pomoc dla firm, które poniosły straty finansowe związane z pandemią Covid-19, nie ominęła fundacji Lux Veritatis, Nasza Przyszłość i BONUM. Takie informacje na swoje senatorskie zapytanie otrzymał Krzysztof Brejza, a opublikowało je między innymi biznes.radiozet.pl.

 

 

Senator Koalicji Obywatelskiej o finansowe wspieranie podmiotów ojca Rydzyka zapytał wszystkie rządowe resorty. I wiele przyznało, że przekazywało spółkom redemptorysty pieniądze. W ramach dotacji lub płacąc za zamówione usługi.

 

Brejza ujawnił między innymi, że Ministerstwo Zdrowia zapłaciło TV Trwam 420 000 zł za promowanie Narodowej Strategii Onkologicznej. Polityk podkreślił, że pieniądze te lepiej przydałyby się systemowi ochrony zdrowia, który szczególnie w czasach pandemii potrzebuje dużego wsparcia.

 

Natomiast Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii stwierdziło, że nie przekazywało spółkom Rydzyka żadnych dotacji. Podmioty te dostały jednak pieniądze w ramach tarczy antykryzysowej.

 

Z odpowiedzi tego resortu wynika, że wsparcie zostało skierowane do następujących fundacji:

 

    • Lux Veritatis – w kwocie 335 669,25 zł (w maju 2020)

 

    • Nasza Przyszłość sp. z o.o. – w kwocie 27 tys. 667,77 zł (w lipcu 2020)

 

    • BONUM sp. z o.o. – w kwocie 539 tys. 813,94 zł (w lipcu 2020).

 

    • Łącznie to ponad 900000 zł.

 

Najwięcej środków prosto z budżetu państwa zostało przekazane na budowę muzeum Jana Pawła II: w budżecie z 2020 roku zapisano na to niemal 85 mln zł.

 

Pieniądze płyną do spółek redemptorysty nie tylko z Ministerstwa Zdrowia. MON na przykład przekazało Fundacji Lux Veritatis prawie 100 000 zł za organizację czterech pokazów filmowych o rotmistrzu Pileckim. MSZ zaś od 2016 roku wpłaciło na rzecz spółek zależnych od Rydzyka ponad 625 000 zł.

 

 

AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane