-0.7 C
Chicago
czwartek, 25 lutego, 2021

Łódzkie: Matka pobitego 2-latka z zarzutami. Pod czyją opiekę trafi chłopczyk?

Popularne

Dwa zarzuty: naruszenia narządów ciała swojego syna, na czas nie dłuższy niż siedem dni oraz narażenie go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, w ten sposób, że opiekowała się nim będąc w stanie upojenia alkoholowego usłyszała 20-letnia łodzianka, która w minioną sobotę (17 stycznia) została zatrzymana przez policję w sprawie pobicia swojego dziecka. Dramatyczne sceny miały się rozegrać w jednym z mieszkań na Widzewie podczas suto zakrapianej imprezy.

Kobieta została zatrzymana w jednym z mieszkań na Górnej, gdzie wraz z dzieckiem przebywała następnego dnia. – Podejrzana nie przyznała się do zarzucanych jej czynów i odmówiła składania wyjaśnień. Wobec podejrzanej zastosowano jednak środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu kontaktu i zbliżania się do dziecka na mniej niż 20 metrów bez obecności innej osoby uprawnionej do opieki nad dzieckiem – informuje Tomasz Szczepanek z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

 

20-latce grozi do 5 lat więzienia. Prokuratura Rejonowa Łódź-Widzew ustala okoliczności, w jakich doszło do pobicia 2-letniego chłopca, syna 20-latki. Gdy trafił pod opiekę ratowników medycznym, miał opuchliznę i siniaki okularowe na twarzy. Obecnie przebywa w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. O tym, pod czyją opiekę lub do jakiej placówki trafi po wyjściu ze szpitala, zadecyduje sąd rodzinny.

 

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane