15.5 C
poniedziałek, 6 maja, 2024

Nowy sezon ligi NBA – wyniki czwartkowych meczów

Marcin Gortat rzucił 4 punkty, a jego Washington Wizards od porażki zaczęli nowy sezon ligi NBA. Stołeczny klub na wyjeździe przegrał z Atlanta Hawks 99:114.

Polak przebywał na parkiecie ponad 32 minuty; miał 11 zbiórek i asystę. Najwięcej dla ekipy z Waszyngtonu, 22 punkty, rzucił Markieff Morris. Najskuteczniejszy w szeregach gospodarzy był Paul Millsap, który zdobył 28 punktów.
Losy meczu rozstrzygnęły się w IV kwarcie, którą gospodarze wygrali różnicą aż 14 punktów. W zeszłym sezonie Atlanta dotarła do półfinału Konferencji Wschodniej; zespół Grotata nie zakwalifikował się do fazy play-off. W kolejnym meczu ekipa z Waszyngtonu zagra również na wyjeździe z Memphis Grizzlies.

W innych czwartkowych meczach Boston Celtics, dla których było to już drugie spotkanie w tym sezonie, przegrali na wyjeździe z Chicago Bulls 6 punktami; Portland ulegli u siebie LA Clippers różnicą 8 punktów, a Sacramento Kings również ośmioma punktami ulegli w swojej hali San Antonio Spurs.