21.8 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

Nowojorski powiat powoła milicję? Policjantom miałoby pomagać 100 cywili z bronią

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Władze Nassau chcą zmobilizować mieszkańców, którzy posiadają pozwolenie na broń. Około 100 mieszkańców miałoby zostać przeszkolonych do „reagowania w sytuacjach kryzysowych”, aby mogli np. wesprzeć lokalnych policjantów w czasie interwencji. Pomysł spotkał się ze sprzeciwem mniejszości w radzie powiatu.

Plan Bruce’a Blakemena obejmuje przeszkolenie około 100 mieszkańców posiadających pozwolenie na broń palną w zakresie „ochrony życia ludzkiego i mienia w sytuacjach kryzysowych”. Odnośnie planu udostępniono na razie niewiele więcej informacji. Sam zarys spotkał się już jednak z krytyką mniejszości legislatury Nassau County.

Liderka tej mniejszości Delia DeRiggi-Whitton twierdzi, że istnieje wiele scenariuszy związanych z tą inicjatywą, gdzie coś może pójść nie tak.

„Sytuacje kryzysowe są z natury bardzo chaotyczne i nagle pojawia się ktoś, kogo policjant może nie rozpoznać lub nie jest prawidłowo zidentyfikowany” – podkreśliła DeRiggi-Whitton. „To oczekiwanie na katastrofę” – dodała.

DeRiggi-Whitton twierdzi także, że pomysłowi sprzeciwia się „wielu” lokalnych policjantów. Uważają oni – zdaniem radnej – że taka „milicja” jest zbędna.

Przy tworzeniu inicjatywy Blakeman opiera się na Ustawie 655 Prawa Powiatowego Stanu Nowy Jork, która przyznaje szeryfom uprawnienia do zastępowania policjantów dodatkowym personelem awaryjnym.

Nassau County jest uważane za jedno z najbezpieczniejszych powiatów, nie tylko na terenie stanu, ale w całym kraju.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520