Nowoczesna domaga się informacji w sprawie zatrzymań w Polskiej Grupy Zbrojeniowej. “Prezes Jarosław Kaczyński wielokrotnie mówił, że nie będzie świętych krów”

Nowoczesna domaga się informacji w sprawie zatrzymań w Polskiej Grupy Zbrojeniowej. “Prezes Jarosław Kaczyński wielokrotnie mówił, że nie będzie świętych krów”

Nowoczesna domaga się uzupełnienia najbliższego porządku obrad Sejmu o informację bieżącą na temat zatrzymań w sprawie Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Poseł Nowoczesnej Adam Szłapka zaapelował, aby stanowisko rządu przedstawił minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. W jego ocenie skala tej sprawy jest na tyle duża, że wszyscy posłowie powinni usłyszeć informację na jej temat.

Zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości Kazimierza Smolińskiego, na tym etapie jest za wcześnie na udzielenie informacji bieżącej dotyczącej zatrzymań. Polityk PiS uważa, że na razie należy pozwolić służbom pracować nad tą sprawą w ciszy.

Według Marcina Horały z Prawa i Sprawiedliwości, dzisiejsze zatrzymania dowodzą tego, że pod rządami PiS nie ma osób stojących ponad prawem. Zdaniem Marcina Horały bardzo dobrze świadczy to o jego formacji. Polityk PiS tłumaczy, że – jak się wyraził – “czarne owce” są w każdym ugrupowaniu politycznym, natomiast rolą służb jest kontrolowanie przede wszystkim rządzących. Marcin Horała podkreśla, że za obecnej władzy tak się dzieje.

Sprawę dzisiejszych zatrzymań skomentowała również na Twitterze rzeczniczka prasowa Prawa i Sprawiedliwości. “Prezes Jarosław Kaczyński wielokrotnie mówił, że nie będzie świętych krów. Wszyscy wobec prawa są równi bez względu na legitymacje i sympatie polityczne. Tak wygląda różnica w standardach rządzenia, pomiędzy PiS i PO. Jesteśmy wiarygodni.” – napisała Beata Mazurek.
Dziś rano Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego rzecznika MON Bartłomieja M., byłego członka zarządu spółki PGZ S.A. Radosława O., byłego posła PiS Mariusza Antoniego K., a także trzech byłych pracowników MON oraz spółki PGZ. Zatrzymanie, jak informuje CBA, ma związek ze śledztwem dotyczącym doprowadzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości.

Wszyscy zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, gdzie usłyszą zarzuty.

Polska Grupa Zbrojeniowa to lider polskiego przemysłu i jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 60 spółek m.in. z branży obronnej, stoczniowej i nowych technologii. PGZ osiąga roczne przychody na poziomie 5 mld złotych.

IAR/M.Fabisiak/dwCOMMENTS

WORDPRESS: 0