11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Nowe restrykcje dot. broni. w NY. Większość cywilów nie kupi już kamizelki kuloodpornej

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ustawodawca stanu Nowy Jork uchwalił w czwartek pakiet przepisów dotyczących broni. Zakłada on m.in. podniesienie minimalnego wieku zakupu karabinu półautomatycznego z 18 do 21 lat, zabroni większości cywilów kupowania kamizelek kuloodpornych (!) i zrewiduje stanowe przepisy dotyczące czerwonej flagi – według The New York Times i Associated Press.

Projekty ustaw, przeforsowane przez demokratyczną większość stanowego legislatury, zmierzają teraz na biurko gubernator Kathy Hochul (D). Według powszechnych opinii gubernator Hochul podpisze je, zauważa Times. Nowy pakiet czyni Nowy Jork pierwszym stanem, który zatwierdził przepisy po strzelaninach w Buffalo i Teksasie, w których zginęło odpowiednio 10 i 21 osób.

Nowy Jork już wymaga, aby posiadacze broni krótkiej mieli co najmniej 21 lat, zauważa AP, a młodsze osoby nadal będą mogły posiadać inne rodzaje karabinów i pistoletów. Nowe prawo ograniczy jednak dostęp do „szybkostrzelnych” karabinów, które zostały użyte w strzelaninach w Buffalo i Teksasie. Nowi nabywcy będą również zobowiązani do uzyskania licencji przed zakupem karabinu półautomatycznego.

Red, JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520