14.3 C
Chicago
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Nowa polska drukarka 3D szykuje się by podbić zachód

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kolejny owoc polskiej myśli technologicznej ma wkrótce zacząć podbijanie światowego rynku. Chodzi o drukarkę 3D o nazwie Inventure produkowaną przez firmę Zortrax.

Prezes zarządu firmy Rafał Tomasiak uważa, że nowe urządzenie, w przeciwieństwie do wcześniejszego modelu przeznaczonego do zastosowań przemysłowych, ma szansę trafić do szerszego grona odbiorców. Nowa drukarka 3D jest skierowana do architektów, projektantów wzornictwa przemysłowego, osób związanych z medycyną, a także hobbystów, wytwarzających różnego typu figurki czy modele prototypowe.

Rafał Tomasiak mówi, że w nowych drukarkach zostaną zastosowane innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest chemicznie rozpuszczalny 'support’, czyli część wydruku, która wspiera elementy zawieszone w powietrzu, pełniąc rolę rusztowania, a którą obecnie trzeba wyłamywać lub wycinać. Teraz podpory będą z innej substancji. Będzie je można rozpuszczać w specjalnej stacji dołączonej do zestawu. Między innymi dzięki temu można będzie tworzyć bardziej skomplikowane i precyzyjne wydruki.
Zortrax Inventure ma się pojawić na rynku w drugiej połowie roku.
Pierwsza drukarka firmy z Olsztyna została uhonorowana nagrodami, między innymi za łatwość obsługi docenili ją użytkownicy serwisu 3D Hubs – największej na świecie społeczności osób zajmujących się drukiem 3D.


Foto: Youtube
Informacyjna Agencja Radiowa/P.Pawełek/wk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520