15 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Niezbędnik kibica Copa America 2016

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Czerwiec upłynie piłkarskim kibicom nie tylko pod znakiem Euro 2016, ale także jubileuszowej edycji Copa America! Stadiony, grupy, terminarze – oto wszystko, co powinniście wiedzieć o Copa America 2016!

 

Copa America 2016

Tegoroczny turniej to jubileuszowa, 45. edycja, która zostanie rozegrana w Stanach Zjednoczonych z okazji setnej rocznicy założenia konfederacji CONMEBOL oraz rozegrania pierwszego Copa America. Inna nazwa turnieju to Copa Amcrica Centenario, co oznacza Copa America Stulecia. Warto także wspomnieć, że po raz pierwszy w historii turniej odbędzie się poza granicami Ameryki Południowej. Formuła turnieju po raz pierwszy została rozszerzona do 16 drużyn (a nie tak jak zawsze 12 drużyn). 10 z nich to członkowie strefy CONMEBOL, a 6 strefy CONCACAF. Co ważne, zwycięzca turnieju nie otrzyma prawa gry w Pucharze Konfederacji w 2017 roku w Rosji.

Copa America 2016 – STADIONY

    • Rose Bowl, Los Angeles – 91 136
    • MetLife Stadium, East Rutherford – 82 566
    • NRG Stadium, Houston – 71 795
    • Lincoln Financial Field, Filadelfia – 69 176
    • Gillette Stadium, Foxborough – 68 756
    • CenturyLink Field, Seattle – 67 000
    • University of Phoenix Stadium, Glendale – 63 400
    • Soldier Field, Chicago – 61 500
    • Citrus Bowl, Orlando – 60 219
    • Levi’s Stadium, Santa Clara – 68 500

Copa America 2016 – GRUPY

    • Grupa A: USA, Kolumbia, Kostaryka, Paragwaj.
    • Grupa B: Brazylia, Ekwador, Haiti, Peru.
    • Grupa C: Meksyk, Urugwaj, Jamajka, Wenezuela.
    • Grupa D: Argentyna, Chile, Panama, Boliwia.

Copa America 2016 – TRANSMISJA W TV, TERMINARZ

Wszystkie mecze Copa America 2016 będą dostępne w telewizji publicznej ( TVP1, TVP3 oraz TVP Sport). Komentatorami spotkań będą Jacek Laskowski, Maciej Iwański, Tomasz Jasina, Jacek Jońca i Sławomir Kwiatkowski, a ekspertami Mirosław Trzeciak i Tomasz Rząsa. 3 czerwca (noc piątek/sobota)

    • Godzina 3:35 – USA – Kolumbia (TVP3, TVP Sport)

4 czerwca (noc sobota/niedziela)

    • Godzina 23.05 – Kostaryka – Paragwaj (TVP3, TVP Sport)
    • Godzina 01.35 – Haiti – Peru (TVP3, TVP Sport)
    • Godzina 04.05 – Brazylia – Ekwador (TVP3, TVP Sport)

5 czerwca (noc niedziela/poniedziałek)

    • Godzina 23.05 – Jamajka – Wenezuela (TVP3, TVP Sport)
    • Godzina 02.05 – Meksyk – Urugwaj (TVP3, TVP Sport)

6 czerwca (noc poniedziałek/wtorek)

    • Godzina 01.05 – Panama – Boliwia (TVP3, TVP Sport)
    • Godzina 04.05 – Argentyna – Chile (TVP1, TVP Sport)

7 czerwca (noc wtorek/środa)

    • Godzina 02.05 – USA – Kostaryka (TVP3, TVP Sport)
    • Godzina 04.35 – Kolumbia Paragwaj (TVP1, TVP Sport)

8 czerwca (noc środa/czwartek)

    • Godzina 01.35 – Brazylia – Haiti (TVP1, TVP Sport)
    • Godzina 04.05 – Ekwador – Peru (TVP3, TVP Sport)

9 czerwca (noc czwartek/piątek)

    • Godzina 01.35 – Urugwaj – Wenezuela (TVP1, TVP Sport)
    • Godzina 04.05 – Meksyk – Jamajka (TVP3, TVP Sport)

10 czerwca (noc piątek/sobota)

    • Godzina 01.05 – Chile – Boliwia (TVP3, TVP Sport)
    • Godzina 03.35 – Argentyna – Panama (TVP1, TVP Sport)

11 czerwca (noc sobota/niedziela)

    • Godzina 01.05 – USA – Paragwaj (TVP1, TVP Sport)
    • Godzina 03.20 – Kolumbia – Kostaryka (TVP3, TVP Sport)

12 czerwca (noc niedziela/poniedziałek)

    • Godzina 00.35 – Ekwador – Haiti (TVP3, TVP Sport)
    • Godzina 02.50 – Brazylia – Peru (TVP1, TVP Sport)

13 czerwca (noc poniedziałek/wtorek)

    • Godzina 02.05 – Meksyk – Wenezuela (TVP3, TVP Sport)
    • Godzina 04.20 – Urugwaj – Jamajka (TVP1, TVP Sport)

14 czerwca (noc wtorek/środa)

    • Godzina 02.05 – Chile – Panama (TVP3, TVP Sport)
    • Godzina 04.20 – Argentyna – Boliwia (TVP1, TVP Sport)

16 czerwca (noc czwartek/piątek)

    • Godzina 03.35 – 1/4 finału (TVP1, TVP Sport)

17 czerwca (noc piątek/sobota)

    • Godzina 02.05 – 1/4 finału (TVP1, TVP Sport)

18 czerwca (noc sobota/niedziela)

    • Godzina 01.05 – 1/4 finału (TVP3, TVP Sport)
    • Godzina 04.05 – 1/4 finału (TVP1TVP Sport)

21 czerwca (noc wtorek/środa)

    • Godzina 03.05 – 1/2 finału (TVP1, TVP Sport)

22 czerwca (noc środa/czwartek)

    • Godzina 02.05 – 1/2 finału (TVP1, TVP Sport)

25 czerwca (noc sobota/niedziela)

    • Godzina 02.05- MECZ O TRZECIE MIEJSCE (TVP1, TVP Sport)

26 czerwca (noc niedziela/poniedziałek)

  • Godzina 02.05 – FINAŁ (TVP1, TVP Sport)

 

TS/mgs (AIP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520