12.3 C
Chicago
poniedziałek, 4 marca, 2024

Niezaszczepieni pracownicy największego hrabstwa w Arizonie będą za kare płacili więcej za ubezpieczenie zdrowotne

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Drugie – pod względem liczby ludności – hrabstwo w Arizonie szczyci się swoim sprytnym pomysłem na zachęcenie pracowników samorządu do zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Zachętą jest to, że – kiedy się nie zaszczepią – będą musieli zapłacić wyższe składki za ubezpieczenie zdrowotne.

Rada Pima County zagłosowała 7 września, aby nieszczepieni pracownicy stracili zniżki w wysokości, średnio, około 1570 USD rocznie na ubezpieczenie zdrowotne, podały lokalne serwisy informacyjne. Jeden z radnych – Steve Christy – głosował przeciwko, gdyż uważa, że karanie pracowników za niezaszczepienie się jest nie w porządku, a poza tym jest nielegalne – jak stwierdził.

Rada uchwaliła wcześniej 300 dolarów premii plus trzy dni płatnego urlopu dla pracowników okręgowych, którzy zostali zaszczepieni.

Inny radny hrabstaw – Matt Heinz – chciał dodać do porządku obrad także obowiązek szczepienia dla wszystkich, licencjonowanych pracowników ochrony zdrowia, którzy pracują w hrabstwie. Chciał też aby przywrócono obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach. Musiał jednak zrezygnować ze swoich pomysłów z powodu braku poparcia.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520