11.7 C
sobota, 11 maja, 2024

Niespodzianka w finale Zachodu, Thunder lepsi od Warriors

W pierwszym finałowym meczu Konferencji Zachodniej niespodziewanie zespół Oklahoma City Thunder wygrał z Golden State Warriors 108:102. Bohaterami spotkania ponownie w zespole Grzmotów byli Russell Westbrook i Kevin Durant.

Westbrook zdobył 27 punktów i miał 12 asyst, Durant – 26 punktów i 10 zbiórek. W drużynie gospodarzy jak zwykle imponował Stephen Curry. MVP sezonu uzyskał 26 punktów, miał 10 zbiórek i siedem asyst. Punkt mniej zdobył Klay Thompson, a 23 punkty dołożył Draymond Green. To było jednak za mało, by wygrać pierwszy mecz. Kluczowa była czwarta kwarta, którą Thunder wygrali 23:14. Zwycięsko wyszli także z trzeciej, gdzie byli lepszy od mistrzów NBA o 10 punktów. Musieli jednak stale odrabiać straty, bowiem po pierwszej połowie przegrywali 47:60. Przed wtorkowym spotkaniem, oba zespoły grały ze sobą trzy razy w fazie zasadniczej. Za każdym razem wygrywała drużyna Warriors (raz po dogrywce). Rywalizacja finału Konferencji Zachodniej, identycznie jak wcześniejsze fazy play off, toczy się do czterech zwycięstw. Drugi mecz 18 maja, także w Oakland. Natomiast w nocy z wtorku na środę polskiego czasu pierwsze starcie o zwyciężenie Konferencji Wschodniej. Ekipa Cleveland Cavaliers zmierzy się z Toronto Raptors.

Golden State Warriors – Oklahoma City Thunder 102:108 (27:21, 33:26, 28:38, 14:23)