Niemieckie służby: W tym roku wyjątkowo dużo cyberataków

Niemieckie służby: W tym roku wyjątkowo dużo cyberataków

Niemieckie służby odnotowały w tym roku wyjątkowo dużo cyberataków. Szef Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji Hans-Georg Maassen powiedział, że najwięcej z nich przeprowadzili hakerzy z Rosji, Chin i Iranu.

“Nadal obserwujemy wzrost aktywności hakerów, którzy działają coraz profesjonalniej” – powiedział dziś Maassen i dodał, że szczególnie aktywni są doskonale wyszkoleni hakerzy z Rosji, Chin i Iranu. Zdaniem szefa kontrwywiadu, w XXI wieku prawidłowo funkcjonować mogą tylko te kraje, które posiadają dobrze rozwinięte i nowoczesne systemy zabezpieczające przeciwko tego typu atakom. “Nasza demokracja nie kończy się na analogowym świecie” – stwierdził Maassen i dodał: Sytuacja bezpieczeństwa narodowego w coraz większym stopniu jest definiowana cybernetycznym bezpieczeństwem kraju.

Dziś rozpoczyna się w Poczdamie dwudniowa Konferencja poświęcona “Narodowemu Cyber-bezpieczeństwu”. W jej trakcie przedstawiciele odpowiedzialnych za bezpieczeństwo służb będą dyskutować, jak skuteczniej zabezpieczać się przed cyberatakami.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar r Maszewski/Berlin/kano

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0