HomePILNE

Niemcy: strzały na dyskotece w Konstancji NOWE INFORMACJE

Niemcy: strzały na dyskotece w Konstancji NOWE INFORMACJE

Niemiecka policja potwierdza, że sprawca nocnej strzelaniny w Konstancji na południu kraju działał sam. Szef miejscowej policji Ekkehard Falk poinformował, że napastnikiem był 34-letni Irakijczyk od 15 lat mieszkający w Niemczech. Wszystko wskazuje na to, że działał z pobudek osobistych. Ahmed A. strzelał do ludzi z karabinu automatycznego. Zabił jedną osobę i ranił cztery.

Jak poinformował na konferencji prasowej Ekkehard Falk, “Ahmed A. działał sam, a motywem jego czynu była kłótnia z teściem, który jest właścicielem dyskoteki”. Po kłótni mężczyzna opuścił dyskotekę, aby po pewnym czasie wrócić z bronią. “Sprawca użył automatycznego wojskowego karabinu M16, wystrzelił ponad 30 pocisków” – poinformował Andreas Stengert szef Urzędu Kryminalnego w Badenii Wirtembergii.
Śmiertelną ofiarą jest pracownik ochrony dyskoteki, który został trafiony w głowę. Życie rannego policjanta uratował hełm ochronny, w którego trafiły kule.
Trwa śledztwo, a policja prosi mieszkańców o pomoc. Uruchomiono stronę internetową, na której można anonimowo umieszczać zdjęcia lub filmy zrobione podczas strzelaniny. Poszukiwani są także świadkowie zdarzenia.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/magos

COMMENTS