HomeŚwiat

Niemcy: Co najmniej pięć ofiar śmiertelnych orkanu Fryderyka

Niemcy: Co najmniej pięć ofiar śmiertelnych orkanu Fryderyka

W wyniku orkanu Fryderyka, który przechodzi przez Niemcy, zginęło co najmniej pięć osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Wichura zerwała linie wysokiego napięcia i uszkodziła linie kolejowe. Czasowo wstrzymano ruch pociągów dalekobieżnych.

W Nadrenii Północnej-Westfalii i Brandenburgii w wypadkach drogowych spowodowanych wichurą zginęło dwóch kierowców samochodów ciężarowych. W miejscowości Emmerich na placu kempingowym drzewo przygniotło mężczyznę, który także poniósł śmierć na miejscu. Podczas akcji zginęło dwóch strażaków. Obaj zostali przywaleni drzewami – jeden w Turyngii, drugi w Kraju Saary.
W Nadrenii Północnej-Westfalii wiatr wiejący miejscami z prędkością 150 kilometrów na godzinę zerwał kilometry linii wysokiego napięcia. Przez kilka godzin ponad 100 tysięcy mieszkańców tego landu było pozbawionych prądu.
Meteorolodzy przypominają, że jedenaście lat temu Niemcy zostały zaatakowane przez jeszcze potężniejszy orkan, nazwany Kyrill. “Było to dokładnie 18 stycznia 2007 roku” – przypomniał Andreas Friedrich z Niemieckiego Instytutu Meteorologii.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Waldemar Maszewski, Berlin/em/dabr

COMMENTS