13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Nie żyje 5 podopiecznych domu opieki w Zgierzu. Byli najprawdopodobniej głodzeni

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dramatyczne informacje napływają ze Zgierza. We wtorek z tamtejszego domu opieki do szpitali przewieziono 13 osób znajdujących się w najgorszym stanie zdrowia. Do dzisiejszego rana 5 z tych osób, zmarło. Zwłoki zostały zabezpieczone do dyspozycji prokuratury. Planowane są sądowo – lekarskie sekcje.

Prokuratura Rejonowa w Zgierzu wyjaśnia, czy zgony pięciu osób, które wczoraj przywiezione zostały z Domu Schronienia w Zgierzu do miejscowych szpitali, pozostają w związku z zaniedbaniami w zakresie opieki ze strony tej placówki i czy inni podopieczni nie byli w niej narażani na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Nieumyślne spowodowanie śmierci zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.

Wczoraj, w godzinach popołudniowych do Prokuratury Rejonowej w Zgierzu wpłynęło zawiadomienie Prezydenta Miasta Zgierza, wskazujące na możliwość popełnienia przestępstwa, związanego z niewłaściwą opieką nad podopiecznymi Domu Schronienia w Zgierzu. W jego treści wskazano, że informacje jakie zawiadamiający otrzymał od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, wskazują na to, że w ostatnim okresie w placówce w której przebywa około 100 podopiecznych, część z nich może być źle traktowana. Kilka osób zgłaszało między innymi, że nie otrzymuje swoich świadczeń.

Do zawiadomienia załączono także informację mailową przesłaną przez córkę mężczyzny, który zmarł w placówce. Przyczyny śmierci ojca dopatruje się ona w nieprawidłowościach w sposobie sprawowania nad nim opieki. Twierdzi, że ojciec był zaniedbany i zagłodzony. Prokuratura zgierska niezwłocznie przystąpiła do wyjaśniania sprawy. Dzisiaj rano, wpłynęły informacje z których wynika, że służby wojewody łódzkiego w dniu wczorajszym udały się na teren placówki.Podjęto decyzję o konieczności przewiezienia 13 osób znajdujących się w najgorszym stanie zdrowia do zgierskich szpitali.

Do dzisiejszego rana 5 z tych osób, zmarło. Zwłoki zostały zabezpieczone do dyspozycji prokuratury. Planowane są sądowo – lekarskie sekcje. Na dzisiaj zaplanowano realizacje w sprawie szeregu czynności. Wraz z funkcjonariuszami policji prowadzone będą oględziny, przesłuchiwani będą świadkowie i zabezpieczona będzie dokumentacja medyczna. Wszczęte zostało śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Kluczowe znaczenie w sprawie będzie miało ustalenie, czy zgony pięciu osób mogą pozostawać w związku z warunkami bytowymi w placówce. Jaki jest stan zdrowia pozostałych podopiecznych, czy dochodziło do nieprawidłowości w sposobie sprawowania opieki nad nimi, w jakim okresie i na czym one polegały. Sprawdzenia wymaga także, jakie były zasady funkcjonowania placówki i czy przy jej prowadzeniu wypełnione były wszelkie wymogi formalne. Przedwczoraj, prokuratura zgierska powiadomiona została o śmierci w Domu Schronienia osoby bezdomnej, której tożsamość nie jest znana. Jej zwłoki także zostały zabezpieczone i poddane zostaną sekcji. Ustalenia wymaga, czy do śmierci tej osoby także mogły przyczynić się ewentualne nieprawidłowości w opiece nad nią ze strony placówki.

ei24, (tj) (aip), Fot. aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520