11.2 C
niedziela, 12 maja, 2024

NHL – Szalony mecz w Pittsburghu

Hokeiści Pittsburgh Penguins pokonali po dogrywce Washington Capitals 8:7 w meczu zasadniczej fazy rozgrywek o Puchar Stanleya.

Broniący tytułu gospodarze przegrali pierwszą tercję 0:2, na początku drugiej stracili kolejnego gola, ale jeszcze w tej samej tercji objęli prowadzenie 5:3, aby następnie znów stracić kolejne dwie bramki. Ostatecznie na drugą przerwę zjeżdżali prowadząc 6:5. W trzeciej tercji Penguins objęli prowadzenie 7:5, ale liderzy Konferencji Wschodniej doprowadzili do remisu. Decydującego o zwycięstwie gospodarzy gola w dogrywce strzelił Conor Sheary.
Ubiegłoroczni finaliści San Jose Sharks pokonali Winnipeg Jets 5:2, Boston Bruins ulegli New York Islanders 0:4, Buffalo Sabres pokonali Dallas Stars 4:1, Detroit Red Wings pokonali Montreal Canadiens 1:0, Edmonton Oilers wygrali z Arizona Coyotes 3:1, a Los Angeles Kings ulegli Tampa Bay Lightning 1:2.
Liderami Konferencji Zachodniej są Minnesota Wild.