11.7 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

NHL: Koniec „złotej serii” Columbus Blue Jackets

Hokeiści Washington Capitals przerwali złotą serię lidera ligi NHL, Columbus Blue Jackets. Po 16 kolejnych zwycięstwach najlepszy zespół sezonu przegrał na wyjeździe aż 0:5. Tym samym rekord w liczbie kolejnych wygranych pozostaje w rękach Pittsburgh Penguins, którzy w sezonie 1992/93 odnieśli 17 zwycięstw z rzędu.
W Waszyngtonie znakomicie zagrał bramkarz gospodarzy, Braden Holtby, który obronił wszystkie 29 strzałów rywali. Columbus przegrali po raz 10., a był to ich 37. mecz w sezonie; mają 58 punktów i w tabeli Wschodu o 3 pkt. wyprzedzają broniących Pucharu Stanleya Pittsburgh Penguins, którzy rozegrali o mecz więcej. Również 55 punktów mają New York Rangers.

Na Zachodzie liderami pozostają Chicago Balckhawks, choć dopiero po dogrywce pokonali u siebie jeden ze słabszych zespołów ligi, Buffalo Sabres 4:3. Dwa gole dla gospodarzy, w tym tego, który doprowadził do dogrywki, strzelił Artiom Anisimow.

Chicago mają 53 punkty i o punkt wyprzedzają ekipę Minnesota Wild, która odniosła bardzo cenne, wyjazdowe zwycięstwo nad San Jose Sharks 5:4. Dwa gole dla gości, w tym na 4:4 i 5:4 strzelił Fin Mikko Koivu. San Jose są na 3. miejscu na Zachodzie z dorobkiem 48 punktów.

Najsłabszym zespołem rozgrywek są Colorado Avalanche, którzy zgromadzili 25 punktów i zamykają tabelę Zachodu; przedostatnie miejsce w tej Konferencji zajmują Arizona Coyotes (27 pkt.). Na ostatnim miejscu w tabeli Wschodu New York Islanders – 36 pkt.