16.4 C
wtorek, 21 maja, 2024

NHL. Grad bramek w meczu Islanders z Capitals

Hokeiści New York Islanders wygrali u siebie z Washington Capitals 8:4 w najciekawszym czwartkowym meczu ligi NHL. Mimo porażki stołeczny zespół zachował prowadzenie w tabeli East Division, ale nowojorczycy mają już tyle samo punktów.

Już w 61. sekundzie prowadzenie Capitals dał John Carlson. Później jednak znacznie więcej powodów do zadowolenia mieli Islanders. Szybko wyrównał Jordan Eberle, a następnie trafili Mathew Barzal i Brock Nelson. Jeszcze przed końcem pierwszej tercji bramki zdobyli Daniel Sprong dla gości oraz ponownie Barzal.

Druga część gry zaczęła się od gola Casey’a Cizikasa dla Islanders. W niej z bramek cieszyli się jeszcze T.J. Oshie dla Capitals oraz ponownie Eberle i Carlson.

W trzeciej tercji wygraną „Wyspiarzy” przypieczętowali Josh Bailey i Barzal, który skompletował hat-tricka. Jego dorobek uzupełniają dwie asysty.

„Mathew niczego nie robił na siłę, niczego nie robił samolubnie. Ufał swoim kolegom i dał całej drużynie naprawdę wiele” – komplementował podopiecznego trener Barry Trotz.

Rywalizacja w East Division jest niezwykle wyrównana. Po 50 punktów mają Capitals, Islanders oraz Pittsburgh Penguins. Zespół z Waszyngtonu rozegrał jednak o jeden mecz mniej.

„Pingwiny” minionej nocy pokonały na wyjeździe Boston Bruins 4:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Zach Aston-Reese, Mike Matheson, Jason Zucker i Jake Guentzel. Dla „Niedźwiadków” trafił Brad Marchand.

Wyniki czwartkowych meczów hokejowej ligi NHL:

Boston Bruins – Pittsburgh Penguins 1:4
Buffalo Sabres – New York Rangers 2:3 (po dogr.)
New York Islanders – Washington Capitals 8:4
Tampa Bay Lightning – Columbus Blue Jackets 3:2
Ottawa Senators – Montreal Canadiens 1:4
Chicago Bulls – Carolina Hurricanes 3:4
Nashville Predators – Dallas Stars 1:4
Florida Panthers – Detroit Red Wings 3:2 (po dogr.)
Vegas Golden Knights – Minnesota Wild 2:3 (po karnych)

2. Vegas Golden Knights 24 9 2 112 82 50
3. Minnesota Wild 22 11 2 102 88 46