20.5 C
Chicago
poniedziałek, 22 lipca, 2024

The New York Times o wizycie papieża w Polsce

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

„Papież Franciszek wezwał młodych by zostawili trwały ślad na Ziemi, a nie na kanapie”. Tak relację ze Światowych Dni Młodzieży tytułuje amerykański dziennik New York Times. Gazeta zwraca też uwagę na słowa Papieża na temat przyjmowania uchodźców.
New York Times podkreśla, że podczas niedzielnej mszy w Brzegach papież Franciszek apelował do młodych ludzi by zamiast siedzieć na kanapach wpatrzeni w ekrany smartfonów przeciwstawiali się przemocy, nienawiści i terrorowi. Gazeta zwraca uwagę, że podczas pięciodniowej wizyty w Polsce papież wielokrotnie mówił o tych, którzy cierpią – chorych, niepełnosprawnych, osobach w podeszłym wieku a szczególnie o uchodźcach. „Będąc w Polsce, w swojej pierwszej podróży do Europy środkowo-wschodniej, Franciszek mówił o pułapkach samozadowolenia by podkreślić rosnący opór w krajach postkomunistycznych przed przyjmowaniem uchodźców” – pisze New York Times cytując słowa wicepremiera Jarosława Gowina.
Nowojorski dziennik cytuje też słowa prezydenta Panamy, który towarzyszył papieżowi w Krakowie. To właśnie w jego kraju w 2019 roku odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży. Prezydent powiedział, że obecność w Polsce przypomina mu, iż papież Jan Paweł II pokonał okrutny reżim dzięki potędze wiary i miłości. Wyraził nadzieję, że teraz papież Franciszek zasieje ziarno pokoju i miłości w jego regionie.

IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/zr

- Advertisement -

Podobne

1 KOMENTARZ

  1. Ale stwierdzenie papieża ,że życie trzeba chronić od poczęcia do naturalnej śmierci, mniemam że umknęło uwadze, jakże obiektywnej redakcji NYT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520