11.2 C
niedziela, 12 maja, 2024

NBA: Wtorek bez niespodzianek, Spurs i Hawks zrobili swoje

Drużyny San Antonio Sprurs i Atlanta Hawks wygrały drugie mecze na własnych boiskach. W obu przypadkach faworyci prowadzą w pierwszej rundzie fazy play-off 2-0, pierwsi z Memphis Grizzlies, drudzy – Boston Celtics.

Drugi zespół Konferencji Zachodniej, Spurs, wygrał 94:68. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył rezerwowy Patrick Mills – 16. 13 punktów uzbierał Kawhi Leonard, a po 10 LaMarcus Aldridge i Kevin Martin. Trener Gregg Popovich często korzystał w tym spotkaniu z rotowania składem, dając odpocząć gwiazdom drużyny. Nie było z tym problemu, bo nawet przez moment zwycięstwo jego ekipy nie było zagrożone. Grizzlies, którzy zajęli siódme miejsce w sezonie zasadniczym ani razu nie prowadzili w tym spotkaniu. Już po pierwszej kwarcie przegrywali 22:11. Tak mało punktów zespół z Memphis w jednej kwarcie jeszcze nie rzucił. Wprawdzie wielu zawodników jest kontuzjowanych, ale nawet gdyby Marc Gasol czy Mike Conley grali, to wątpliwe, żeby nawiązali wyrównaną walkę z gospodarzami. Wśród gości najwięcej punktów zdobył Tony Allen – 12, jeden mniej uzbierał Zach Randolph. W drugim wtorkowym spotkaniu czwarty zespół Konferencji Wschodniej po fazie zasadniczej – Atlanta Hawks – grał z piątym – Boston Celtics. Obie drużyny poprzedni etap rozgrywek zakończyli z identycznym bilansem spotkań – 48 zwycięstw i 34 porażki. Ta rywalizacja nie była jednak wyrównana. Gospodarze wygrali 89:72, a losy spotkania właściwie rozstrzygnęła pierwsza kwarta. Gracze Hawks wygrali w niej 24:7. Tym samym Celtics pobili 28-letni rekord najmniej zdobytych punktów w kwarcie w fazie play-off (od sezonu 1987/88 wynosił on osiem punktów i ustanowiony został przez Utah Jazz, w sezonie 2009/10 wyrównali go Dallas Mavericks). Najlepiej punktującymi w zespole Hawks byli Al Horford i Kyle Korver – po 17. W zespole gości Isaiah Thomas zdobył 16 punktów, a Amir Johnson 14. W obu przypadkach rywalizacja, która toczy się do czterech zwycięstw, na następne dwa starcia przenosi się do – kolejno – Memphis i Bostonu. W środę Miami Heat zagra z Charlotte Hornets (stan rywalizacji 1-0), Cleveland Cavaliers z Detroit Pistons (1-0) i Los Angeles Clippers z Portland Trail Balzers (1-0).
Wyniki wtorkowych meczów pierwszej rundy fazy play-off NBA:
Konferencja Wschodnia: Atlanta Hawks – Boston Celtics 89:72 (stan rywalizacji 2-0)
Konferencja Zachodnia: San Antonio Spurs – Memphis Grizzlies 94:68 (stan rywalizacji 2-0)