11.7 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

NBA: Środa bez niespodzianek – wyniki

Koszykarze Golden State Warriors pokonali u siebie Toronto Raptors 121:111 w meczu na szczycie ligi NBA.

Gospodarze – najlepszy zespół sezonu zasadniczego – wygrali I kwartę różnicą 25 punktów i nie oddali prowadzenia już do końca. Najwięcej dla Godlen State, 28 punktów, rzucił Stephen Curry; o punkt więcej zdobył czołowy zawodnik gości, DeMar DeRozan.
Golden State odnieśli 28. zwycięstwo w 33. meczu i są liderem Zachodu. Drugie miejsce w tej Konferencji zajmują San Antonio Spurs, którzy także u siebie wygrali z najsłabszym zespołem Zachodu, Phoenix Suns 119:98. 27 punktów dla zwycięzców rzucił LaMarcus Aldridge. San Antonio mają bilans 26 zwycięstw i 6 porażek. Na trzecim miejscu są na Zachodzie Houston Rockets z bilansem 24-9, a dalej Los Angeles Clippers, którzy przegrali w Nowym Orleanie 98:102 i ponieśli czwartą z rzędu porażkę; ich łączny bilans to 22-12.
Dla Phoenix Suns porażka w San Antonio była 23. przegraną w 32 meczu. Klub z Arizony zamyka tabelę Zachodu, choć taki sam bilans mają Dallas Mavericks.

Na Wschodzie liderem pozostają obrońcy tytułu Cleveland Cavaliers z bilansem 23-7. Dalej są Toronto Raptors (22-9) i Boston Celtics (19-13). O powrót do czołowej trójki walczą Charlotte Hornets, którzy w środę pokonali na wyjeździe Orlando Magic 120:101. Goście od początku mili nieznaczną przewagę, a losy meczu rozstrzygnęli w III kwarcie, którą wygrali różnicą 21 pkt.

Coraz bliżej miejsca dającego awans do fazy-play off są koszykarze Washington Wizards. W środę klub Marcina Gortata wygrał u siebie z Indiana Pacers 111:105, a Polak rzucił 13 punktów i miał 16 zbiórek. Najwięcej dla gospodarzy 36 pkt. zdobył John Wall, który miał też 11 zbiórek. Zespół z Waszyngtonu ma bilans 15-16 i awansował na 9. miejsce w tabeli Wschodu.
Tabelę tej Konferencji zamykają Philadelphia 76ers z bilansem 7-23.