17.8 C
Chicago
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Nastolatek stracił nogi. Prokuratura wyjaśnia przyczyny tragicznego wypadku w pracy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Policja wykonuje pod nadzorem prokuratury czynności procesowe w celu wyjaśnia przyczyny wypadku w zakładzie pracy, w wyniku którego 18-latek stracił nogi – powiedział w niedzielę PAP nadkom. Robert Ignasiak z Komendy Powiatowej Policji w Kępie.
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sobotę w zakładzie produkującym meble w Jankowach w powiecie kępińskim. Służby ratunkowe wezwano do 18-letniego obywatela Ukrainy, którego podczas wykonywanej pracy wciągnęła maszyna służąca do rozdrabniania kawałków drewna. Wiadomo, że nastolatek pracował tam na umowę-zlecenie.
Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy i ratownicy medyczni podjęli działania polegające na uwolnieniu nastolatka z maszyny. Jego obrażenia były bardzo poważne, ponieważ rębak uciął obie nogi do wysokości kolan.
Policja wszczęła czynności w celu wyjaśnienia przyczyn tragedii; o sprawie zawiadomiono też Państwową Inspekcje Pracy w Ostrowie Wlkp.
„Od ustaleń policji będzie uzależniony kierunek postępowania prokuratury w sprawie. W takich sytuacjach ważne jest odpowiednie zabezpieczenie śladów i dowodów, dokonanie właściwej kwalifikacji” – powiedział PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. (PAP)

 

Autorka: Ewa Bąkowska

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520