32.2 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

Najstarsza członkini US Marine obchodzi 107 urodziny

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Najstarsza członkini US Marine, obchodziła właśnie swoje 107 urodziny w Kannapolis w Północnej Karolinie.

Sierżantka Dot Cole, dołączyła do Marines w 1943, odbyła swój trening w Camp Lejeune, a potem pracowała w Quantico na pozycji administracyjnej.

ABC11 EyeWitnessNews – „Mieszkanka Kannapolis, najstarsza żyjąca członkini US Marines obchodzi dzisiaj swoje 107 urodziny”

Zapisała się do wojska, po tym jak Japończycy zaatakowali Pearl Harbor. Zajmowała się pracą, która dotychczas zajmowali się mężczyźni – zarządzaniem personelem tak aby jak najwięcej żołnierzy dołączyło do wojny na Pacyfiku.

„Wszyscy coś robili. Kobiety pomagały przy Czerwonym Krzyżu albo szydełkowały w kościołach. Postanowiłam więc, że ja też chcę coś zrobić i dołączę do Marine Corps.” – wspomina Dot Cole.

Była ona jedną z 350,000 Amerykanek służących w wojski podczas drugiej wojny światowej, jak podaje National World war II Museum.

Na początku, kobiety służyły tylko w regularnej armii (Army) albo jako sanitariuszki w Marynarce Wojennej (Navy Nurse Corps.) Potem inne oddziały również zaczęły przyjmować kobiety do swoich jednostek, miedzy innymi na stanowiskach radio-telegraficznych oraz biurowych.

Obecnie, kobiety stanowią 8.4% Marine Corps.

 

 

PS

photo: twitter.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520