HomePOLSKA

Na zachodzie Polski temperatura osiągnie 35 stopni

Na zachodzie Polski temperatura osiągnie 35 stopni

Do 32 stopni wzrośnie dziś temperatura w zachodniej Polsce. Szczególnie gorąco będzie w województwie lubuskim. Dla tego regionu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał najwyższe ostrzeżenie przed upałem – trzeciego stopnia. 

Nad województwa zachodnie znów napłynie upalne zwrotnikowe powietrze. Temperatura maksymalna, w Lubuskiem, sięgnie 32 kresek. “Powrócą także bardzo ciepłe noce, już dzisiejszej nocy w zachodniej części kraju temperatura minimalna wyniesie od 19 do 20 stopni” – informuje Anna Nemec z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Również bardzo gorąco będzie w województwach: zachodniopomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, śląskim i opolskim. Dla tych regionów zostaną wydane ostrzeżenia przed upałem drugiego stopnia.

W środę także najgoręcej na zachodzie Polski – temperatura maksymalna w ciągu dnia sięgnie 35 kresek. W pozostałej części kraju trochę chłodniej: od 24 stopni na krańcach północno-wschodnich, przez 28 w województwie mazowieckim do 30 stopni w Śląskiem.

Synoptycy zapowiadają, że w zachodniej części Polski ochłodzi się pod koniec tygodnia. W piątek temperatura maksymalna wyniesie tam 24 stopnie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/M. Szulborska/kry

COMMENTS