MS. PILSUDSKI – Ukryta Historia”. Wirtualna wystawa w formacie 3D

MS. PILSUDSKI – Ukryta Historia”.  Wirtualna wystawa w formacie 3D

CHICAGO: W Muzeum Polskim w Ameryce jest prezentowana wirtualna wystawa „MS PILSUDSKI- Ukryta Historia” w dniach od 1 do 5 grudnia, 2018 roku.

Jest to unikalna prezentacja o flagowym statku polskich linii morskich w okresie międzywojennym. „Ten projekt to jest nasz American Dream”, powiedziała Anna Osiadacz, jedna z twórczyń projektu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To niezwykle interesująca lekcja historii dla wszystkich generacji, zrealizowana w szczególności z myślą o nowej generacji Polaków. “W Muzeum Polskim w Ameryce jest kawałek żywej historii”, powiedziała pani Osiadacz, mówiąc o Pokoju Paderewskiego i zawartych tam eksponatach dotyczących zakończenia I wojny światowej, a także udziału tysięcy polskich ochotników w armiii Hallera.

Technologię w formacie 3D opracowali młodzi naukowcy z Polski, młin. Michał Grzesiczek, Zygmunt Fit, Anna Osiadacz.

Wystawa podróżuje po wielu miejscach na świecie. Była prezentowana min. w Osace, w Japonii, gdzie dotarł znany polski yacht „Dar Pomorza”.

W Japoniii wystawa została bardzo dobrze odebrana przez Japończyków. W Japonii nazwisko Piłsudski jest wciąż bardzo popularne. Chodzi tutaj o brata Józefa Piłsudskiego i jego potomków, którzy wrośli w środowisko w Japonii, zachowując wciąż nazwisko.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muzeum Polskie w Ameryce posiada własne unikalne eksponaty na temat statku „MS Pilsudski”, z którymi warto się również zapoznać.

Gospodarzem pokazów MS. Pilsudski jest Muzeum Polskie w Ameryce: Malgorzata Kot, Richard Owsiany z zespołem.

@ Tekst i zdjęcia: Andrzej MikołajczykCOMMENTS

WORDPRESS: 0