20.5 C
Chicago
poniedziałek, 22 lipca, 2024

MŚ 2022/ Media w Maroku: Piłkarze zjednoczyli naród i rozsławili kraj

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Marokańskie media mimo sobotniej porażki swojej reprezentacji w meczu o 3. miejsce piłkarskich mistrzostw świata z Chorwacją 1:2 piszą i mówią o niej z dumą, podkreślając, że dzięki sukcesowi w Katarze zjednoczyła naród i rozsławiła kraj w świecie.

Radio Mars podkreśla, że czwarte miejsce w mundialu to historyczne osiągnięcie piłkarzy Maroka. Odnotowuje, że sukcesami „Lwów Atlasu” żyli w listopadzie i grudniu zarówno obywatele Maroka, jak i mieszkańcy państw arabskich.

 

Komentatorzy podkreślają, że historyczne osiągnięcie, jakim było wejście do „czwórki”, złagodziło trwający wśród Marokańczyków latami spór o korzystanie w kadrze z usług piłkarzy urodzonych poza krajem.

 

W ocenie rozgłośni Medi1 i dziennika „Assabah” trener Walid Regragui znalazł „złoty środek” i jego ekipa złożona w dużej części z urodzonych poza Marokiem zawodników w pełni zdała egzamin.

 

Rozgłośnia z Casablanki wskazuje, że sukces w Katarze potwierdził słuszność wyboru na selekcjonera urodzonego we Francji trenera oraz jego koncepcję. „Zebrał najlepszy możliwy skład” – wskazano.

 

Z kolei „Assabah” podkreśla pozasportowe znaczenie osiągnięć marokańskich piłkarzy. Wydawana w Casablance gazeta wskazuje, że sukces ożywił postawę identyfikacji obywateli z państwem, a także wzmógł poczucie patriotyzmu.

 

Dziennik docenia też postawę reprezentantów Maroka fotografujących się po meczach ze swoimi matkami. Twierdzi, że wiele z tych kobiet dokonało wręcz cudu, doprowadzając swoje dzieci do statusu światowych gwiazd futbolu.

 

„Takim zachowaniem piłkarze podkreślili wartość wysiłku swoich matek włożonego w ich wychowanie. Ci zawodnicy, pomimo, że kiedyś zmagali się z ubóstwem, a nawet nędzą, doszli do czegoś w życiu, a teraz osiągnęli status piłkarskich gwiazd” – napisano.

 

Gazeta zauważa też, że sensacyjne czwarte miejsce doprowadziło do wzrostu zainteresowania tym położonym w Maghrebie krajem na całym świecie.

 

„To, co podczas tegorocznych piłkarskich mistrzostw świata zrobiła nasza reprezentacja, to znacznie więcej niż miliony reklam publikowanych przez nasze ministerstwo turystyki w ciągu ostatnich 50 lat w celu przyciągnięcia do Maroka turystów” – podsumował dziennik z Casablanki.

 

Autor: Marcin Zatyka (PAP)

 

zat/ pp/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520