Moskwa przed mundialem otoczona blokadami

Moskwa przed mundialem otoczona blokadami

Na kilka dni przez mundialem, wokół Moskwy pojawiły się policyjne blokady. Na tymczasowych posterunkach dyżurują funkcjonariusze policji i Gwardii Narodowej, którzy kontrolują część samochodów wjeżdżających do stolicy Rosji. Przy wyjeździe z miasta nie wprowadzono podobnych ograniczeń, ale w razie nadzwyczajnego zdarzenia organy porządkowe w każdej chwili mogą zamknąć główne arterie i boczne drogi.

Na drogach dojazdowych do Moskwy ustawiono ogrodzenia i zwężono jezdnie tak, aby obok policyjnego posterunku mógł przejechać tylko jeden samochód. Funkcjonariusze sprawdzają dokumenty kierowców i pasażerów oraz zaglądają do auta i bagażnika. Według rozgłośni Echo Moskwy, podobne środki bezpieczeństwa zastosowano również w pozostałych miastach, w których odbywać się będą mecze piłkarskich mistrzostw świata.

Rosyjskie służby zapewniają, że kontrolują sytuację i nie mają żadnych sygnałów o zagrożeniach dla bezpieczeństwa kibiców i zawodników. W podobnym tonie utrzymany jest komunikat szefa FIFA Gianniego Infantino, który powiedział dziennikarzom, że nie otrzymał w ostatnich dniach żadnych informacji o możliwych zagrożeniach.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/em/dabr

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0