Morawiecki: Marek Zagórski będzie nowym ministrem cyfryzacji

Morawiecki: Marek Zagórski będzie nowym ministrem cyfryzacji

Premier Mateusz Morawiecki poinformował podczas rozmowy w telewizji Polsat News, że nowym ministrem cyfryzacji zostanie jutro Marek Zagórski. 

“Jutro powołamy nowego ministra cyfryzacji, będzie to pan Marek Zagórski, który bardzo ładnie sprawdził się w poprzednich kilku ostatnich miesiącach, jako osoba pełniąca obowiązki de facto, kierująca pracami tego resortu”- mówił premier.. “Jesteśmy w epoce takiej czwartej rewolucji przemysłowej, rewolucji cyfrowej, więc my ministerstwo cyfryzacji traktujemy, jako bardzo ważne ministerstwo, chcemy, żeby ono jak najbliżej współpracowało z przedsiębiorcami, żeby unowocześniało nasze usługi” – powiedział Mateusz Morawiecki w Polsat News. Dodał, że “Polacy już dzisiaj coraz częściej załatwiają swoje sprawy poprzez smsy i maila, nie muszą wychodzić z domu”. “A więc taka nowoczesność, jest czymś, co nas bardzo interesuje, bo to jest wygoda dla obywateli, wygoda dla ludzi”” – podkreślił.
Marek Zagórski do tej pory był pełnomocnikiem premiera, który w jego imieniu kierował resortem cyfryzacji. Nadzór nad tym resortem sprawuje obecnie premier Mateusz Morawiecki. Wcześniej- do 9 stycznia- ministrem cyfryzacji była Anna Streżyńska.
Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Andrzej Duda jutro o 10.00 na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokona zmiany w składzie rządu. Przewidziano wystąpienie prezydenta.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wczesn./Polsat News/mile/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0