12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Minister Zdrowia kontra lekarze: Bez konsensusu. Lekarze domagali się podwyżek płac do 2 średnich krajowych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Bez porozumienia zakończyło się spotkanie ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła z przedstawicielami Porozumienia Rezydentów OZZL. Lekarze domagali się podwyżek płac do 2 średnich krajowych.

Łukasz Jankowski wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL po spotkaniu powiedział, że lekarze wychodzą z rozmów niezadowoleni. Wyjaśnił, że z ich strony nie padła żadna propozycja, ponieważ na pytanie, czy Ministerstwo Zdrowia jest gotowe do rozmów z nimi na temat płac, usłyszeli kategoryczną odpowiedź: „Nie”. „W związku z tym nie mieliśmy szansy wygłosić naszych postulatów, bo to byłoby jak odbijanie się od ściany” – mówił Łukasz Jankowski. Dodał, że postulaty płacowe lekarzy są ogólnie znane.
Minister Konstanty Radziwiłł powiedział, że ustawa o minimalnych wynagrodzeniach w służbie zdrowia dopiero weszła w życie i będzie realizowana z wykorzystaniem dostępnych środków. Dodał, że ze strony rezydentów raczej nie padały jakieś konkretne oczekiwania. Wyrażali niezadowolenie z tego, że ustawa o minimalnych wynagrodzeniach w służbie zdrowia nie gwarantuje im takich kwot, jakie – według nich – powinni zarabiać.
W tej sytuacji lekarze rezydenci zapowiadają, że 2 października rozpoczną strajk głodowy połączony z akcją oddawania krwi.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Joanna Stankiewicz/gaj/jl/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520