HomePOLSKA

Minister Paweł Mucha: Bojkot zaprzysiężenia prezydenta to wystawienie świadectwa samemu sobie

Minister Paweł Mucha: Bojkot zaprzysiężenia prezydenta to wystawienie świadectwa samemu sobie

Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta minister Paweł Mucha powiedział, że jutrzejsza inauguracja drugiej kadencji prezydenta Andrzeja Dudy rozpocznie się od złożenia przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym.

Paweł Mucha mówił w Programie 3 Polskiego Radia, że później w planach jest m.in. udział prezydenta w mszy świętej w intencji ojczyzny w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela oraz przejęcie przez niego zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi.

Prezydent Andrzej Duda na Zgromadzeniu Narodowym ma wygłosić orędzie. Minister Paweł Mucha przypomniał, że program Andrzeja Dudy na drugą kadencję był wielokrotnie prezentowany w kampanii wyborczej. Jak mówił, jest to z jednej strony kontynuacja polityki z pierwszej kadencji, a więc wspierania rodzin, popierania programów społecznych i równego podziału owoców wzrostu gospodarczego, a z drugiej – wprowadzanie zapowiadanego w kampanii wielkiego planu inwestycyjnego dla Polski.

Andrzej Duda w drugiej turze wyborów prezydenckich pokonał kandydata KO Rafała Trzaskowskiego, zdobywając nieco ponad 51 procent głosów.

 

*

 

Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta minister Paweł Mucha powiedział, że politycy opozycji, którzy nie przyjdą na jutrzejsze zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję, sami sobie wystawią świadectwo.

Gość Programu 3 Polskiego Radia podkreślił, że uczestnictwo w uroczystej sesji Zgromadzenia Narodowego to kwestia szacunku do narodu jako suwerena i wszystkich wyborców. “Przedstawiciele narodu, jakimi są posłowie i senatorowie, powinni w takim Zgromadzeniu Narodowym uczestniczyć, jeżeli oczywiście nie ma żadnych przeszkód, natomiast żyjemy w wolnym, demokratycznym państwie i każdy może sobie świadectwo wystawić” – powiedział Paweł Mucha.

Jutro odbędzie się inauguracja drugiej kadencji Andrzeja Dudy. Najpierw prezydent złoży przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i wygłosi przemówienie, później weźmie udział m.in. w uroczystości przejęcia zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi oraz we mszy świętej w intencji ojczyzny.

 

 

 


IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Program 3 Polskiego Radia/d md/w to/

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Program 3 Polskiego Radia/d md

COMMENTS