21.6 C
Chicago
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Mieszkańców Woodlawn nie przekonują zapewnienia władz miasta w sprawie uchodźców

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kolejna fala krytyki wylała się pod adresem władz Chicago w związku z decyzją o umieszczeniu migrantów w opuszczonym kampusie po byłej szkole podstawowej w Woodlawn. Czwartkowe spotkanie urzędników z mieszkańcami dzielnicy nie przyniosło poprawy stosunków.

Mieszkańcy są zaniepokojeni umieszczeniem w ich sąsiedztwie migrantów, którzy napływają do Wietrznego Miasta z Teksasu. Podkreślają, że obawiają się o swoje bezpieczeństwo – zarówno to fizyczne, jak i ekonomiczne. Przypominają, że ich okolica jest biedna i nie stać jej na wydatkowanie kolejnych środków, potrzebnych, aby zadbać o nowych gości. Są również zdenerwowani postawą władz miasta, które nie konsultowały z nimi tego posunięcia.

Przedstawiciele Departamentu Rodziny i Usług Pomocniczych oraz Departamentu Policji Chicagowskiej tłumaczyli zasady na jakich będzie funkcjonowało schronisko dla ubiegających się o azyl. Poinformowali między innymi o wprowadzeniu tam godziny policyjnej od 11-tej wieczorem i polityki zera narkotyków i alkoholu.

Deklaracje nie przekonały mieszkańców. Jak podkreślali, sama idea jest szlachetna, ale ktoś przy jej wdrażaniu zapomniał o nich.

Oczekuje się, prace przy przystosowaniu byłej szkoły na potrzeby schroniska dla azylantów zakończą się w przyszłym tygodniu, a pierwszych 250 mieszkańców wprowadzi się 23 stycznia. Miasto mówi, że planuje działalność schroniska na dwa lata, ale ma nadzieję, że uda się je zamknąć przed tym czasem.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520