Microsoft: Udaremniliśmy ataki rosyjskich hakerów. Jest odpowiedź Rosji

Microsoft: Udaremniliśmy ataki rosyjskich hakerów. Jest odpowiedź Rosji

Microsoft zapewnia, że udaremnił ataki rosyjskich hakerów, którzy próbowali ingerować w nadchodzące wybory do amerykańskiego Kongresu. Firma podaje, że działania hakerów były skoncentrowane na republikańskich ośrodkach analitycznych, w tym Międzynarodowym Instytucie Republikańskim i think tankach Instytutu Hudsona.

Działając na podstawie wyroku sądowego, Microsoft w zeszłym tygodniu przejął kontrolę nad sześcioma fałszywymi stronami internetowymi które, między innymi, naśladowały strony amerykańskiego Senatu. Prezes Microsoftu Brad Smith twierdzi, że hakerzy byli powiązani z rosyjskim wywiadem wojskowym GRU. Brad Smith poinformował, że działania hakerów polegały również na tym, że wysyłając e-maile do Republikanów działających w ośrodkach analitycznych, próbowali wyłudzić od nich hasła i inne informacje.

Eksperci Microsoftu stwierdzili, że celem hakerów było zdobycie informacji na temat każdego, kto jest krytyczny wobec prezydenta Rosji Władimira Putina.


 

Władze rosyjskie zaprzeczają doniesieniom Microsoftu, mówiących o próbie ingerencji rosyjskich hakerów w nadchodzące wybory do amerykańskiego Kongresu – poinformowała agencja Interfax.
Microsoft zapewnił, że działania hakerów były skoncentrowane na republikańskich ośrodkach analitycznych, w tym Międzynarodowym Instytucie Republikańskim i think tankach Instytutu Hudsona.
Interfax powołując się na rządowe źródła, przekazał, że zdaniem rosyjskich dyplomatów, Microsoft gra w gry polityczne i nie zachowuje się jak prywatna firma.

Firma działając na podstawie wyroku sądowego, w zeszłym tygodniu przejęła kontrolę nad sześcioma fałszywymi stronami internetowymi które, między innymi, naśladowały strony amerykańskiego Senatu. Prezes Microsoftu Brad Smith twierdzi, że hakerzy byli powiązani z rosyjskim wywiadem wojskowym GRU. Brad Smith poinformował, że działania hakerów polegały również na tym, że wysyłając e-maile do Republikanów działających w ośrodkach analitycznych, próbowali wyłudzić od nich hasła i inne informacje.

Eksperci Microsoftu stwierdzili, że celem hakerów było zdobycie informacji na temat każdego, kto jest krytyczny wobec prezydenta Rosji Władimira Putina.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./RTR/Interfax/dwi-Siekaj

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/AFP/BBC/dwi/SiekajCOMMENTS

WORDPRESS: 0