Jest szansa na powrót pociągów z Chicago do DeKalb. Dyskutowała o tym w poniedziałek Rada Miasta. Przedmiotem rozmów były kwestie z finansowaniem dokumentacji potrzebnych inwestycji.
Na powrót do DeKalb ma ochotę Metra. Jej przedstawiciele twierdzą, że mimo autostradowego połączenia miejscowości z Chicago, wielu ludzi chętnie skorzystałoby z pociągów. Podnoszono między innymi kwestie ekonomiczne, ale i ekologiczne.
Dyskusja radnych dotyczyła przede wszystkim zatrudnienia firmy doradczej, której zadaniem byłoby ustalenie najlepszego sposobu zrealizowania niezbędnych inwestycji w zakresie przywrócenia transportu kolejowego. Koszt wynajęcia specjalistów szacuje się na około 100 tysięcy dolarów.
DeKalb miało kiedyś połączenie kolejowe z Chicago, ale zostało ono przerwane w latach 60-tych. Kilka lat później płatna autostrada I-88 została przedłużona do Dekalb.