HomeSport

Mecz Japonia – Polska: Polacy rzutem na taśmę zdobędą punkty i choć trochę zrehabilitują się w oczach milionów kibiców?

Mecz Japonia – Polska: Polacy rzutem na taśmę zdobędą punkty i choć trochę zrehabilitują się w oczach milionów kibiców?

W meczu z Japonią reprezentacja Polski będzie już walczyć tylko o honor. Mecz ma znacznie większy ciężar gatunkowy dla rywali, którzy muszą co najmniej zremisować, aby zapewnić sobie wyjście z grupy. Czy Polacy rzutem na taśmę zdobędą punkty i choć trochę zrehabilitują się w oczach milionów kibiców? Początek meczu Japonia – Polska na żywo w tv o godz. 16:00. Która stacja telewizyjna pokaże mecz Japonia – Polska? Transmisja na żywo meczu Japonia – Polska w TVP 1, TVP4K oraz TVP Sport. Gdzie będzie można obejrzeć darmowy stream w internecie? 28.06.2018

 

W meczu z Japonią Polska zagra jedynie o zachowanie twarzy. Po porażkach z Senegalem (1:2) i Kolumbią (0:3) straciła nawet matematyczne szanse na awans do 1/8 finału. Mundial w Rosji zakończy więc tak samo jak imprezy w 2002 czy 2006 roku – na trzech spotkaniach w grupie. – Zabrakło nam jakości czysto piłkarskiej – twierdzi kapitan Robert Lewandowski. Podobnego zdania jest też selekcjoner Adam Nawałka, który mediom tłumaczył się podczas poniedziałkowej konferencji. – Zrobimy oczywiście wszystko, by ten mecz wygrać, ale zdajemy sobie sprawę, że rywal jest trudny. Nie wyszły nam te mistrzostwa, jesteśmy jedną z najgorszych drużyn na mundialu. Dlaczego? Nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale rzeczywiście drużyny, które są personalnie od nas słabsze, jak Iran czy Maroko, zaprezentowały się lepiej – przyznał Kamil Glik. Ciężko pracował, by wrócić do pełnej do sprawności. – To że przyjechałem na mundial, to w 80 procentach zasługa mojej żony. Ona chyba jedyna wierzyła, że się uda. Czy byłem gotowy na mecz z Senegalem? – Nie, byłem jeszcze w reżimie treningowym. Ale na mecz z Kolumbią byłem gotowy. Trochę się nawet zdziwiłem, że wychodzę na boisko, bo wcześniej rozgrzewał się Artur Jędrzejczyk. Czy zagram z Japonią? Nie wiem. Te decyzje podejmowane będą dopiero później – uzupełnił Kamil Glik. Obrońca AS Monaco, który przez trzy tygodnie walczył z urazem barku, najpewniej zacznie jednak w wyjściowym składzie, podobnie jak Łukasz Fabiański, który zastąpi w bramce Wojciecha Szczęsnego. Japonia wciąż jeszcze wierzy i ma realne szanse na fazę pucharową turnieju. Dzięki wygranej nad Kolumbią (2:1) i remisowi z Senegalem (2:2) ma cztery punkty i zajmuje fotel lidera. Nawet remis może dać jej upragnioną przepustkę do 1/8 finału. A w niej czekać będzie albo Anglia, albo Belgia – w zależności od wyniku w bezpośrednim spotkaniu. Mecz z Japonią będzie siódmym w historii. Bilans jest dla biało-czerwonych korzystny. Cztery spotkania kończyło się zwycięstwe i tylko dwa porażką (bramki 13-10). Po raz ostatni mierzyliśmy się w 2002 roku. W towarzyskim starciu na stadionie Widzewa Łódź ulegliśmy 0:2. Bukmacherzy w roli nieznacznego faworyta stawiają Japonię. Za każde 100 złotych postawionych na jej zwycięstwo otrzymamy 150. Remis oznaczać będzie maksymalnie 200 złotych zysku, zaś wygrana Polaków 210.

 

Mecz z Japonią będzie siódmym w historii. Bilans jest dla biało-czerwonych korzystny. Cztery spotkania kończyło się zwycięstwe i tylko dwa porażką (bramki 13-10). Po raz ostatni mierzyliśmy się w 2002 roku. W towarzyskim starciu na stadionie Widzewa Łódź ulegliśmy 0:2.

 

 

Niewykluczone, że po raz ostatni na ławce reprezentacji Polski zasiądzie Adam Nawałka. 60-letni selekcjoner dzień po klęsce z Kolumbią postanowił oddać się do dyspozycji prezesa i zarządu PZPN. Po mundialu wygasa zresztą jego kontrakt i jest mało prawdopodobne, że raz jeszcze zostanie przedłużony. Drużyna w końcu nie zrealizowała celu, jakim było wyjście z grupy. W gronie ewentualnych następców Nawałki wymienia się choćby Michała Probierza. Trener Cracovii nie chce być jednak łączony z kadrą.

 

 

Mecz Japonia – Polska transmisja tv na żywo online Transmisja meczu Polska – Japonia w TVP 1, TVP 4K oraz TVP Sport w czwartek 28 czerwca od godziny 15:50. Komentuje duet Jacek Laskowski – Radosław Gilewicz. Wstęp do meczu w TVP 1 i TVP Sport od 15:30. Gośćmi Piotra Sobczyńskiego w studiu w Warszawie będą Jerzy Dudek, Adrian Mierzejewski, Tomasz Frankowski i Maciej Szczęsny. Analizą zajmą się: Jan Tomaszewski, Rafał Ulatowski, Włodzimierz Lubański oraz Michał Listkiewicz. Natomiast gospodarzem studia w Wołgogradzie będzie Rafał Patyra, a w roli ekspertów ujrzymy Sebastiana Milę, Tomasza Kłosa oraz Adama Matyska. Polska – Japonia transmisja online Gdzie obejrzeć spotkanie Polska – Japonia w internecie? Darmowy stream online z meczu Polaków z Japończykami na sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej. Tekstowa relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 16:00. Składy zaprezentujemy krótko przed godz. 15.

 

 

COMMENTS