HomePOLSKAWarmińsko-Mazurskie

Mazury na liście magazynu “National Geographic”

Mazury na liście magazynu “National Geographic”

Amerykańska edycja magazynu “National Geographic” zamieściła listę 16 miejsc, które trzeba koniecznie odwiedzić w 2016 roku. Wśród propozycji najlepszych wycieczek znalazły się Mazury.

 

Jeśli dołączysz do obozowiczów przy ognisku w mazurskich lasach, wcześniej czy później usłyszysz szanty, które wychwalają właśnie obszar Wielkich Jezior Mazurskich. – Piosenki opisują wiele skarbów które tutaj kochamy – powiedział Maciej Miłosz, współwłaściciel czarteru jachtów. “Dotyczy to między innymi ryb, grzybów oraz cudownie rozległych lasów” – tak na łamach magazynu dziennikarze zachęcają do wizyty na Mazurach. Rok 2016 zapowiada się wyjątkowo dobrze dla mazurskiej branży turystycznej.

 

W październiku 2015 roku, Lonely Planet, wydawnictwo, zajmujące się przede wszystkim edycją przewodników turystycznych, po raz pierwszy w historii umieściło Polskę na liście „Best in Travel 2016”. Eksperci, którzy opracowali ten zbiór najciekawszych propozycji turystycznych nadchodzącego roku, jako pierwszą destynacją na mapie naszego kraju wskazali właśnie region Warmii i Mazur.

COMMENTS