11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Manifestacja przeciwko przemocy seksualnej w Kolonii

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Około pięciuset kobiet manifestowało w Kolonii przeciwko aktom przemocy seksualnej, do których doszło podczas zabawy sylwestrowej na ulicach tego miasta. O dokonywanie napaści są podejrzewani głównie imigranci.
Uczestniczki demonstracji miały ze sobą transparenty z napisami: „Sprzeciwiamy się przemocy wobec kobiet”, „Nie znaczy nie. Takie jest prawo. Trzymajcie się z dala od nas”, „Chrońmy nasze kobiety i dzieci”. Manifestacja zorganizowana przed gotycką katedrą w Kolonii miała głośny przebieg. Kobiety biorące w niej udział uderzały w naczynia i używały gwizdków.
Tamtejsza policja otrzymała około dwustu zgłoszeń dotyczących napaści seksualnej w noc sylwestrowo – noworoczną. Ofiary opisywały napastników, jako osoby „o wyglądzie arabskim i północno-afrykańskim”. Dotychczas policja zidentyfikowała trzydzieści dwie osoby podejrzewane o dokonywanie ataków. Dwadzieścia dwie spośród nich, to osoby, które wystąpiły o przyznanie im azylu. W minionym roku do Niemiec przybyło około miliona stu tysięcy imigrantów.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel zaproponowała zmiany prawa, które ułatwią deportację osób, które zwróciły się o przyznanie azylu, a popełniły przestępstwa. Wydalane z kraju mogłyby być również osoby, które mają wyroki w zawieszeniu.
Do masowych napaści o podłożu seksualnym i rabunków doszło w noc sylwestrową w Kolonii i kilku innych miastach. Informacje o gangach, atakujących kobiety, dopiero po kilku dniach zaczęły intensywniej przebijać się do głównych mediów. Początkowo również policja twierdziła, że nie doszło do żadnych incydentów.

IAR/BBC&AFP&IAR /wk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520