HomeŚląskie

Makabryczny finał wesela w Zabrzu. Kobieta zabiła męża. Zadźgała go nożem

Makabryczny finał wesela w Zabrzu. Kobieta zabiła męża. Zadźgała go nożem

58-latka z Zabrza została oskarżona o zabójstwo swojego o 10 lat młodszego męża. Do zbrodni miało dojść podczas awantury, która wywiązała się po powrocie małżeństwa z wesela. 48-latek został wielokrotnie dźgnięty nożem. Zmarł w szpitalu.

 

W sobotę, 17 października, małżeństwo z Zabrza wybrało się wspólnie na ślub, a później wzięło udział w zabawie weselnej. 48-latek wrócił do domu nieco wcześniej od swojej 10 lat starszej żony. Jak ustalili śledczy, kiedy 58-latka weszła do domu, pomiędzy partnerami wywiązała się awantura. Informacja o niej wpłynęła do Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu około godz. 7.30.

 

– Podczas kłótni 58-latka zadała swojemu partnerowi kilka ciosów nożem i innym przedmiotem w okolicę klatki piersiowej. Pomimo przeprowadzonej przez lekarzy operacji, 48-latek zmarł jeszcze tego samego dnia w szpitalu – informuje sierż. szt. Sebastian Bijok. Kobietę zatrzymano na miejscu. Miała w organizmie blisko dwa promile alkoholu.

 

W świetle zgromadzonego materiału dowodowego prokurator postawił 58-latce zarzut zabójstwa. Sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztowania. Za zbrodnie, jakiej miała się dopuścić, grozi jej dożywocie

 

aip

COMMENTS