17.6 C
piątek, 3 maja, 2024

Maciej Bodnar – trzecie miejsce na 11. etapie Tour de France

Maciej Bodnar (Tinkoff) zajął trzecie miejsce na 11. etapie kolarskiego wyścigu Tour de France – 162,5 km z Carcassonne do Montpellier.

Wygrał Słowak Petr Sagan (Tinkoff), dla którego było to szóste zwycięstwo w „Wielkiej Pętli”, a drugie w tym roku. Jako drugi finiszował Brytyjczyk Chris Fromme, który utrzymał pozycję lidera. Wszyscy mieli sześć sekund przewagi nad następną grupą.
45. miejsce zajął Bartosz Huzarski (Bora-Argon 18) ze stratą 20 s, a Rafał Majka (Tinkoff) przyjechał na metę 161., 5 min i 39 s po zwycięzcy.
W klasyfikacji generalnej Froome ma 28 sekund przewagi nad innym kolarzem z Wielkiej Brytanii, Adamem Yatesem (Orica) i 31 s nad Irlandczykiem Danielem Martinem (Etixx-Quick Step). Majka jest 34. (+31.41), Huzarski – 49. (+45.24), a Bodnar – 169. (+1:55.05)
Wyścig zakończy się w niedzielę 24 lipca.