13.8 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Magda Linette pożegnała się już z Wimbledonem

Magda Linette (Grunwald Poznań) już w poniedziałek pożegnała się z londyńską trawą. W I rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu poznanianka przegrała z utytułowaną i doświadczoną Australijką, Samanthą Stosur 5:7, 3:6, ale zwłaszcza w pierwszym secie pozostawiła po sobie dobre wrażenie. Z turniejem pożegnała się też Paula Kania.

Tenisistka Grunwaldu walczyła nie tylko z rywalką, ale również z niewyleczoną kontuzją kolana, której nabawiła się na turnieju w Eastbourne. Australijka wiedziała o dolegliwości Linette i starała się ją „rozrzucać” po korcie. Linette w pierwszym secie dzielnie się broniła, ale ostatecznie przegrała go po trzech kwadransach. W drugiej partii przewaga 32-letniej zawodniczki z Brisbane uwidoczniła się jeszcze bardziej. Przy gemach serwisowych Stosur nasza tenisistka nie miała zbyt wiele do powiedzenia i po 79 minutach zeszła z kortu pokonana. W identycznym stosunku przegrała swoje spotkanie kwalifikantka, Paula Kania. Jej przeciwniczką była Amerykanka Samantha Crawford. We wtorek swój pierwszy pojedynek rozegra Agnieszka Radwańska, która zmierzy się z Ukrainką Kateryną Kozłową.

Wyniki I rundy turnieju wimbledońskiego Samantha Stosur (Australia, 14) – Magda Linette 7:5, 6:3, Samantha Crawford (USA) – Paula Kania 7:5, 6:3, Sabine Lisicki (Niemcy) – Shelby Rogers (USA) 6:1, 6:3, Zarina Diyas (Kazachstan) – Anna-Lena Friedsam (Niemcy) 4:6, 0:6, Jana Cepelova (Słowacja) – Mariane Duque (Kolumbia) 7:5, 7:5