22.8 C
niedziela, 28 kwietnia, 2024

Liga NHL: Zwycięstwo Panthers nad obrońcami trofeum

Hokeiści Florida Panthers pokonali Tampa Bay Lightning 6:5 po dogrywce i zmniejszyli stratę do obrońców Pucharu Stanleya na 1-2 w rywalizacji do czterech zwycięstw w 1. rundzie play off ligi NHL.

Mecz miał nietypowy przebieg. Po pierwszej tercji „Pantery” miały dwubramkową przewagę, ale po dziewięciu minutach drugiej przegrywały już 2:3. W 33. minucie gry padł gol wyrównujący, ale jeszcze przed końcem tej części gry zespół z Tampy zdobył kolejne dwa gole.

W trzeciej tercji Panthers doprowadzili do wyrównania, a po prawie sześciu minutach dogrywki bramkę na wagę zwycięstwa uzyskał Ryan Lomberg.

„Nie pamiętam za wiele z tej akcji, szczerze mówiąc. Po prostu dokładnie wiedziałem co zrobię, zanim to zrobiłem, i to zadziałało” – powiedział strzelec decydującego gola.

Do dramatycznie wyglądającego wydarzenia doszło w Toronto, gdzie lokalni Maple Leafs przegrali z Montreal Canadiens 1:2 w pierwszym meczu rywalizacji do czterech zwycięstw.

W połowie pierwszej tercji kapitan gospodarzy John Tavares został przypadkowo uderzony przez rywala Coreya Perry’ego kolanem w głowę i nie był w stanie kontynuować gry, a nawet podnieść się o własnych siłach. Lodowisko opuścił na noszach, i – choć pokazał wyciągnięty do góry kciuk w uspokajającym geście – został przewieziony do szpitala.

Niedługo po tej kontuzji Tavaresa Canadiens objęli prowadzenie. W drugiej tercji zespół z Toronto wyrównał, ale w trzeciej ostatnie słowo należało do gości – wynik ustalił Paul Byron.

W innym czwartkowym spotkaniu ekipa Pittsburgh Penguins pokonała na wyjeździe New York Islanders 5:4 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzi 2-1. Taką samą przewagę po czwartkowym zwycięstwie na lodowisku rywali 5:2 mają Vegas Golden Knights nad Minnesota Wild.(PAP)