17.2 C
piątek, 3 maja, 2024

Liga NBA: Druga wygrana Hawks, kontuzja lidera Bucks Antetokounmpo

Grający bez Trae Younga zespół Atlanta Hawks odniósł drugie zwycięstwo w finale Konferencji Wschodniej ligi NBA, pokonując u siebie Milwaukee Bucks 110:88. W trakcie wtorkowego meczu kontuzji kolana doznał najlepszy koszykarz gości Giannis Antetokounmpo.

W rywalizacji play off do czterech wygranych jest remis 2-2.

Do czwartego spotkania „Jastrzębie” przystąpiły bez narzekającego na uraz prawej stopy Younga, który jest ich najlepszym strzelcem. „Kozły” nie potrafiły wykorzystać absencji lidera rywali, a co więcej straciły swojego ważnego zawodnika. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz Greka. Amerykańskie media pisały o „przeproście kolana”.

Doszło do niego w trzeciej kwarcie, przy stanie 62:52 dla Hawks. Antetokounmpo próbował zablokować Clinta Capelę, ale z krzykiem upadł na parkiet, jednocześnie natychmiast łapiąc się za lewą nogę. Po dłuższej przerwie dwukrotny MVP ligi NBA został odprowadzony do szatni, m.in. przez swojego brata Thanasisa (też gra w Bucks).

„Jeszcze nie wiemy, co z Giannisem. Wszystko będzie wiadomo po badaniach „- przyznał szkoleniowiec Bucks Mike Budenholzer i pochwalił przeciwników: „To był bardzo dobry występ drużyny Hawks, a wielu zawodników zagrało całe spotkanie na wysokim poziomie. A my musimy grać lepiej w ataku i obronie. To właśnie zamierzamy zrobić. Wracamy do Milwaukee…”.

Do przerwy zespół z Atlanty prowadził 51:38, a po kolejnych 12 minutach wygrywał 87:62. Dopiero w ostatniej odsłonie nieznacznie lepsi byli gracze Bucks, ale nie miało to wpływu na wynik.

„Jastrzębie” do sukcesu poprowadzili Lou Williams – 21 punktów (trafił siedem z dziewięciu rzutów), osiem asyst, pięć zbiórek, Serb Bogdan Bogdanovic – 20 pkt (sześć celnych „trójek” na 14 prób), Capela i Kevin Huerter – po 15.

„Udało nam się dobrze operować piłką i zrobiliśmy wszystko, co potrzebne, aby zwyciężyć. To był wspólny wysiłek naszych zawodników, którzy wykorzystywali wszystkie nadarzające się okazje” – stwierdził trener Hawks Nate McMillan.

34-letni Williams dowiedział się o specjalnym zadaniu godzinę przed meczem, ale sprostał zadaniu i był liderem ekipy.

Wśród przyjezdnych najskuteczniejsi byli Jrue Holiday – 19 pkt, dziewięć asyst, Khris Middleton – 16 pkt, osiem zbiórek, pięć asyst i Giannis Antetokounmpo – 14 „oczek”, osiem zbiórek.

Koszykarze Hawks trafiali do kosza na poziomie 50 proc. (43/85), a rywale – 39 (33/84). Bucks wykorzystali 14 z 19 wolnych, zaś triumfatorzy 11 z 13.

Piąte spotkanie finału na Wschodzie odbędzie się w czwartek w Milwaukee.(PAP)