11.7 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Liga Mistrzów – Skromne zwycięstwo Bayernu

Bayern Monachium wygrał z Benficą Lizbona 1:0 (1:0) w pierwszym ćwierćfinałowym meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bramkę zdobył w drugiej minucie Arturo Vidal.
Trener Bayernu Pep Guardiola mówił przed meczem, że nie czuje się faworytem. Przebieg spotkania pokazał, że nie była to czysta kurtuazja. Co prawda Bayern wyszedł na prowadzenie już w drugiej minucie po trafieniu Vidala, ale cały mecz był dość wyrównany. Komentatorzy mówili o wymęczonym i skromnym zwycięstwie. Robert Lewandowski spędził na boisku całe spotkanie, ale otrzymał za swój występ bardzo słabe oceny.
A już dziś w Lidze Mistrzów występ kolejnej niemieckiej drużyny. Vfl Wofsburg zmierzy się z Realem Madryt. Trener Wolfsburga Dieter Hecking nie traci optymizmu. Na przedmeczowej konferencji prasowej mówił, że mecz z Realem wcale nie musi być końcem przygody z Champions League.

W drugim wtorkowym meczu FC Barcelona pokonała u siebie Atletico Madryt 2:1 (0:1).
Spotkania rewanżowe zostaną rozegrane w środę 13 kwietnia.