11 C

Liga Mistrzów: Bayern Monachium z trofeum! Lewandowski z koroną króla strzelców!

Bayern Monachium najlepszym zespołem na Starym Kontynencie w sezonie 2019/2020! W decydującym starciu Bawarczycy pokonali Paris Saint-Germain 1:0 (0:0).

Obie ekipy w dzisiejszym starciu grały bardzo ostrożne. Bayern dużo czasu poświęcał na atak pozycyjny, a PSG ograniczało się do gry defensywnej z wykorzystaniem kontry.

Pierwszą sytuację bramkową mieliśmy w 18 minucie. Oko w oko z Manuelem Neuerem stanął Neymar. Górą z tego pojedynku wyszedł niemiecki golkiper, który sparował piłkę na rzut rożny.

Niespełna 10 minut później w roli głównej wystąpił Robert Lewandowski. Polski napastnik otrzymał podanie w szesnastkę, a od szczęścia zabrakło centymetrów, bowiem 32-latek trafił w słupek bramki strzeżonej przez Navasa.

Po zmianie stron gra nieco straciła na tempie, co mogło uśpić defensywę zawodników Tuchela. W 59 minucie Robert Lewandowski przytomnie odegrał piłkę do Kimmicha, który posłał piłkę w pole karne PSG. Obrońcy rywali urwał się Kingsley Coman, który głową wpakował piłkę do siatki.

Kolejne minuty toczyły się w środku pola. Dobrą okazje do trafienia miał jeszcze Di Maria, jednak Argentyńczyk przegrał rywalizację z Neuerem.

Królem strzelców Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020 został Robert Lewandowski z dorobkiem 15 bramek. Dla Bayernu to szósty triumf w Lidze Mistrzów.

PSG – Bayern 0:1 (0:0)
Coman 59′

PSG: Navas – Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat (80. Kurzawa) – Herrera (72. Draxler), Marquinhos, Paredes (64. Verratti) – Di Maria (80. Choupo-Moting), Mbappe, Neymar

Bayern: Neuer – Kimmich, Boateng (25. Suele), Alaba, Davies – Thiago (86. Tolisso), Goretzka – Gnabry (68. Coutinho), Mueller, Coman (68. Perisić) – Lewandowski

Żółte kartki: Paredes, Silva, Kurzawa – Davies, Gnabry, Suele, Mueller