HomeUncategorized

Lifting Porsche 911. Carrera 4, Targa 4 i Cabriolet odświeżone

Lifting Porsche 911. Carrera 4, Targa 4 i Cabriolet odświeżone

Porsche postanowiło wziąć się za kolejne wersje modelu 911. Zaprezentowano właśnie odświeżone modele Carrera 4, Targa 4 oraz Carrera 4 Cabriolet

 

Każdy z pojazdów otrzymał delikatnie przestylizowany zderzak, gdzie zainstalowano owalne światła 4-punktowe w technologii LED, służące do jazdy dziennej. Zmieniono również kształt świateł z tyłu pojazdu, a w zderzaku umieszczono otwory wentylacyjne. Sporym zaskoczeniem jest umiejscowienie podwójnych końcówek układu wydechowego, które zostały położone centralnie. Klienci mają do dyspozycji nowe wzory felg.

 

Kabina została wyposażona w większy, 7-calowy ekran, służący do obsługi systemu multimedialnego oraz komputera pojazdu. Eksperci Porsche poprawili system Porsche Communication Management System. Nawigację zespolono z Google Earth oraz Google Street View, dzięki czemu kierowca otrzyma dane o robotach drogowych, czy korkach.

 

Podłokietnik został wyposażony w stację, służącą do ładowania smartfona, natomiast na wyposażeniu znalazł się automatyczny tempomat adaptacyjny. Inżynierowie Porsche zainstalowali też ogranicznik prędkości, natomiast opcjonalnie dostępne są systemu pokolizyjny, skręcania tylnej osi oraz asystent zmiany pasa ruchu.

 

Napędem w Porsche 911 Carrera 4, Targa 4 oraz Carrera 4 Cabriolet zajmuje się podwójnie turbodoładowana jednostka typu boxer, o pojemności 3 litrów. Generuje ona standardowo 370 KM mocy i 450 Nm momentu obrotowego, ale we wzmocnionej wersji S dostarcza już 420 KM i 500 Nm.

 

Auta wyposażone w zautomatyzowaną skrzynię PDK oraz pakiet Sport Chrono osiągną pierwszą setkę w 4,1 sekundy. Jeśli chodzi o modele “S”, to rozpędzą się od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy. W zależności od wersji, prędkość maksymalna tych pojazdów waha się od 287 do 305 km/h.

, foto Porsche

COMMENTS