11 C
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Lekkoatletyka – MŚ: Polki z brązem w sztafecie 4 x 400 m, złoto dla USA

Reprezentantki Polski zdobyły brązowy medal w sztafecie 4 x 400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie.

Polki, biegnące w składzie Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska i Justyna Święty, ukończyły bieg w najlepszym swoim czasie w tym sezonie – 3:25.41.
Mistrzyniami świata zostały Amerykanki – Quanera Hayes, Allyson Felix, Shakima Wimbley i Phyllis Francis zwyciężyły z najlepszym wynikiem tegorocznym wynikiem na świecie – 3:19.02.
Drugie miejsce zajęły Brytyjki – Zoey Clark, Laviai Nielsen, Didith Doyle i Emily Diamond – ich czas to 3:25.00.
Nie ukończyły sztafety Jamajki, jedne z kandydatek do podium MŚ w Londynie. Biegnąca na drugiej zmianie Anneisha McLaughlin-Whilby w połowie dystansu doznała kontuzji.