11 C

Lekkoatletyka – HME – Wojciechowski ze złotym medalem, a Lisek ze srebrnym. Swoboda złotą medalistką w biegu na 60 metrów

Paweł Wojciechowski zdobył złoty, a Piotr Lisek srebrny medal w konkursie skoku o tyczce podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Glasgow. Wojciechowski skoczył 5 metrów i 90 centymetrów i tym samym pobił swój rekord życiowy „pod dachem”, z kolei Lisek osiągnął 5 metrów i 85 centymetrów.

***

Ewa Swoboda zdobyła złoty medal w biegu na 60 metrów podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Glasgow. Polka, którą jest liderką światowych list na tym dystansie, uzyskała w sobotę czas 7,09 sekundy i o pięć setnych sekundy pokonała Holenderkę Dafne Schippers. Trzecia była Brytyjka Asha Phillip wolniejsza o sześć setnych (7,15).
Dla 21-letniej Swobody to największy sukces w karierze.