HomePOLSKA

Kumulacja roczników zdających do szkół średnich. Jak poradziły sobie samorządy?

Kumulacja roczników zdających do szkół średnich. Jak poradziły sobie samorządy?

Kumulacja roczników zdających do szkół średnich była wyzwaniem dla samorządów, które odpowiadają za edukację. Mówiła o tym na antenie Polskiego Radia 24 posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Mirosława Stachowiak-Różecka.

Zdaniem polityk, w wielu miejscach lokalne władze dobrze przygotowały się do pojawienia się w szkołach podwójnego rocznika. Mirosława Stachowiak-Różecka podziękowała samorządom, które zadbały o odpowiednią organizację nauki absolwentom gimnazjów i podstawówek. “Dzieci w systemie jest tyle samo, po prostu mniej jest w okresie podstawówka-gimnazjum – bo gimnazja się skończyły – więcej przechodzi do szkół średnich” – zaznaczyła gość PR24. Podkreśliła, że w związku z tym najważniejszym zadaniem dla samorządów było takie zagospodarowanie nieruchomości, które są przeznaczone do zadań edukacyjnych, żeby uczniowie ze skumulowanego rocznika mieli miejsca w szkołach.

Naukę w szkołach średnich rozpoczną we wrześniu dwa roczniki uczniów – absolwenci szkół podstawowych i zlikwidowanych gimnazjów. To efekt reformy sytemu oświaty przeprowadzonej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/pr24/hm/Siekaj

COMMENTS