21.6 C
Chicago
czwartek, 18 lipca, 2024

Krewni absolwentów i darczyńców będą mieli trudniej przy rekrutacji na studia? Nowy projekt ustawy w Kalifornii

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kalifornia może stać się czwartym stanem w USA, który zakaże stosowania preferencyjnych warunków w zakresie przyjmowania studentów na uniwersytety. Chodzi o rekrutowanie dzieli lub wnuków absolwentów uczelni.

Wiele uniwersytetów stosuje preferencyjne warunki przyjęcia na studia tych osób, których krewni są tych absolwentami tych instytucji. Kalifornia – podobnie jak kilka innych stanów – może wkrótce wprowadzić w życie przepisy, które zakażą stosowania takich praktyk.

Precyzyjniej – projekt stanowej ustawy AB 1780 zakazuje preferencyjnego traktowania kandydatów na studentów przez wzgląd na ich powiązania rodzinne z darczyńcami lub absolwentami.

W związku z zeszłorocznym orzeczeniem Sądu Najwyższego USA, które zakazuje afirmacji w szkolnictwie wyższym, „sensowne jest teraz zapewnienie, że nie będziemy patrzeć na czyjeś bogactwo lub pochodzenie, aby zdecydować, czy go przyjąć” – powiedział Phil Ting, demokrata z Bay Area, który jest autorem ustawy.

Ustawa „nie zakazuje przyjmowania dzieci darczyńców lub absolwentów” – podkreślił. „Po prostu zapewnia, że nie ma preferencyjnego traktowania”.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520